Azi 23.05.2017 Conferinta Open Innovation 2.0 din 2017 va avea loc pentru prima data in Europa de Est, la Cluj-NapocaRestrictii de circulatie cu ocazia Zilelor Clujului Anunt privind lista actualizata a debitorilor persoane juridice care inregistreaza obligatii fiscale restante la bugetul local al Municipiului Cluj-Napoca la finalul trimestrului I 2017, peste plafonul sumei de 100.000 de lei, in conformitate cu dispozitiile art. 162 din legea nr. 207/2015 privind Codul de procedura fiscala si HCL nr. 649/2016 Curs valutar : € = 4.5583 , $ = 4.0489

Sedinte » Sedinta consiliulului local din data de 11 01 2016

1. Proiect de hotarare privind conferirea titlului de „Cetatean de onoare al municipiului Cluj-Napoca”domnului dr. Loránt Szentágotai.

2. Proiect de hotarare privind aprobarea acoperirii definitive din excedentul bugetului local a deficitului sectiunii de dezvoltare, pe anul 2015.

3. Proiect de hotarare privind aprobarea preluarii in proprietatea publica a municipiului Cluj-Napoca, a imobilului-teren cu nr. cadastral 315513, inscris in C.F. nr. 315513, situat in municipiul Cluj-Napoca.

4. Proiect de hotarare privind acceptarea ofertei de donatie a imobilelor situate in municipiul Cluj-Napoca, str. Colonia Borhanci nr. 21A, identificate prin nr. cad. 316579 si 313040.

5. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta unifamiliala P+E, str. Haller Karoly nr. 35 provizoriu; beneficiar: Bunea Marius.

6. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta unifamiliala P+E, str. Haller Karoly nr. 35A provizoriu; beneficiar: Ursaciuc Cristian Alin.

7. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta unifamiliala P+E, str. Haller Karoly nr. 35B provizoriu; beneficiar: Chiorean Peter Vanda.

8. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta unifamiliala P+E, str. Haller Karoly nr. 35C provizoriu; beneficiar: Chiorean Peter Vanda.

9. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta familiala D+P+E, str. Moricz Zsigmond nr. 36; beneficiari: Popa Horatiu Ioan si Popa Mirabela Roxana.

10. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. str. Buna Ziua Sud; beneficiar: Jerbaka Farid.

11. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. str. Cometei, pentru schimbare functiune zona, din U.T.R. L3a in U.T.R. M3a; beneficiara: S.C. Autosincron S.R.L.

12. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. str. Campului Vest; beneficiari: Simon Maria, Pojaru Horea, Pojaru Danut-Iacob, Kőrősi Zoltán-Robert, Frent Monika, Ungurusan Bogdan-Alexandru si Ungurusan Alina-Ronamina.

13. Proiect de hotarare privind aprobarea cuantumului burselor aferente anului 2016 pentru elevii din invatamantul preuniversitar de stat.

14 .Proiect de hotarare privind desemnarea reprezentantilor Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca in Comisia de solutionare a contestatiilor depuse in vederea alocarii de fonduri nerambursabile in baza Regulamentului pentru regimul finantarilor nerambursabile de la bugetul local, acordate in baza Legii nr. 350/2005 (privind finantarile nerambursabile din fonduri publice alocate pentru activitati nonprofit de interes general).

15. Informare privind modul de indeplinire a hotararilor Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca, adoptate in perioada 29 ianuarie-3 iunie 2015.