Azi 25.09.2017Curs valutar : € = 4.5950 , $ = 3.8316

Sedinte » Sedinta consiliulului local din data de 05 08 2015

1. Proiect de hotarare privind aprobarea achizitionarii imobilului inscris in C.F. nr. 313540, ca urmare a exercitarii dreptului de preemtiune al Municipiului Cluj-Napoca.

2. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 227/2011 (aprobarea listei terenurilor apartinand domeniului privat al municipiului Cluj-Napoca, ce sunt puse la dispozitia Comisiei pentru aplicarea Legii nr. 10/2001, in vederea acordarii masurilor reparatorii prin echivalent, dispuse prin hotarari ale instantelor judecatoreşti).

3. Proiect de hotarare privind atribuirea suprafetei de 300 mp. din terenul inscris in C.F. nr. 267435 Cluj-Napoca, nr. topo. 10129/1/2/2, in suprafata de 716 mp., in favoarea domnului Militaru Sorin-Mihai.

4. Proiect de hotarare privind dezmembrarea, concesionarea prin incredintare directasi insuşirea Documentatiei cadastrale pentru dezmembrare, a terenului situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Cireşilor nr. 15, in suprafata de 30 mp., in vederea extinderiisi mansardarii locuintei.  ANEXA

5. Proiect de hotarare privind darea in administrare, Casei Corpului Didactic Cluj-Napoca, a unui spatiu din imobilul situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Septimiu Albini nr. 91-93.   ANEXA

6. Proiect de hotarare privind prelungirea termenului de locatiune a contractelor avand ca obiect locuinte construite de catre A.N.L., situate in municipiul Cluj-Napoca, str. Mehedinti nr. 41, bl. M1, M2, M3, cu actualizareasi recalcularea chiriei pentru titularii contractelor de inchiriere care au implinit varsta de 35 de ani.

7. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire noua case unifamiliale, str. Fagetului; beneficiari: Bochiş Ileana si Baciu Marius Alin.

8. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire imobil de locuit S+P+2E, str. Dostoievski nr. 16 provizoriu; beneficiara: Mastan Adriana Monica.

9. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire ansamblu de locuinte colective S+P+3E, str. Borhanciului nr. 24 provizoriu; beneficiari: Tarcea Victor Ghedeonsi Tarcea Lucia.

10. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 165/2011 (aprobare P.U.D., imobil de locuinte cu spatii comercialesi servicii la parter, S+P+6E, Calea Manaştur nr. 50); beneficiare: S.C. Orest Impex S.R.L.si Onofrei Theodora.

11. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. str. Buna Ziua (Sud); beneficiar: Jerbaka Farid.  ANEXA

12. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. B-dul Muncii-Sudsi P.U.D. pentru construire centru de diagnosticsi tratament 2S+P+2E, B-dul Muncii nr. 96; beneficiara: S.C. MEDISPROF Cancer Center S.R.L.

13. Proiect de hotarare privind aprobarea unor masuri de functionare a Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitara Asociatia Metropolitana de Transport Public Cluj pentru anul 2015.

14. Proiect de hotarare privind mandatarea unui consilier local pentru a reprezenta interesele Municipiului Cluj-Napoca, prin consiliul local, in cadrul Adunarii Generale Ordinare a Actionarilor la Societatea Sala Polivalenta S.A., care va avea loc in sala de conferinte a Salii Polivalente, in data de 21.08.2015, ora 17.

15. Proiect de hotarare privind aprobarea gratuitatii transportului urban pe mijloacele de transport in comun pe toate liniile pentru doua cadre didactice de la Liceul Special pentru Deficienti de Vedere.

16. Proiect de hotarare privind alocarea sumei de 200.000 lei de la bugetul pe anul 2015 al Directiei de Asistenta Socialasi Medicala, organizata ca serviciu public in subordinea Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca, pentru a organiza sarbatorirea Zilei Internationale a Varstnicului.

17. Proiect de hotarare privind plata sumei de 14.975 lei, cu titlu de cheltuieli de judecata, catre Conea Liliana-Gabriela si Conea Mari-Mariana.

18. Informare privind activitatea asistentilor personali, desfaşurata in semestrul I al anului 2015.

19. Proiect de hotarare privind revocarea partiala si modificarea Hotararii nr. 493/2014 (aprobarea documentatiei „Actualizare Plan Urbanistic General al municipiului Cluj-Napoca”), in sensul redimensionarii U.T.R. G.