Azi 23.04.2017Curs valutar : € = 4.5441 , $ = 4.2456

Sedinte » Sedinta consiliulului local din data de 03 06 2015

1. Proiect de hotarare privind aprobarea organizarii, administrarii si exploatarii pajistilor aflate in domeniul privat al municipiului Cluj-Napoca.

2. Proiect de hotarare privind retragerea dreptului de administrare a Centrului Bugetar de Administrare Crese asupra imobilului cu nr. cadastral 301.404, situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Episcop Nicolae Ivan f.n.    II

3. Proiect de hotarare privind prelungirea termenului de solicitare a emiterii autorizatiei de constructie si de incepere a executarii lucrarilor autorizate a constructiei.

4. Proiect de hotarare privind transmiterea dreptului de concesiune asupra terenului situat in municipiul Cluj-Napoca, Calea Dorobantilor f.n., inscris in C.F. nr. 250.453 Cluj-Napoca (nr. C.F. vechi 159.365), cu nr. cadastral 8.798.

5. Proiect de hotarare privind transmiterea dreptului de concesiune asupra terenului, aferent spatiului comercial nr. 66/1, situat in municipiul Cluj-Napoca, Piata Marasti, bl. 3, inscris in C.F. nr. 256.277-C1-U5 Cluj-Napoca (provenita din conversia de pe hartie a C.F. nr. 130.909 Cluj-Napoca), sub nr. topo. 23.708/2/LXVI/1.

6. Proiect de hotarare privind propunerea de insusire a raportului de evaluare a imobilului-teren situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Profesor Gheorghe Marinescu nr. 16si aprobarea sistarii, cu sulta, a starii de indiviziune asupra imobilului.

7. Proiect de hotarare privind insusirea documentatiei tehnice de inscriere a suprafetei imobilului teren-curte situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Emil Isac nr. 22.

8. Proiect de hotarare privind mandatarea unui consilier local pentru a reprezenta interesele Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca la Adunarea Generala a Asociatilor de la S.C. Cartierul Tineretului Cluj S.R.L., convocata pentru data de 4 iunie 2015 (prima convocare), respectiv 5 iunie 2015 (a doua convocare).

9. Proiect de hotarare privind promovarea unei actiuni in justitie avand ca obiect pretentii rezultate din neexecutarea obligatiei de catre societatea Cartierul Tineretului Cluj S.R.L.

10. Proiect de hotarare privind acordarea unei „diplome de aur”si a cate unui premiu in suma neta de 1.000 lei, de la bugetul local pe anul 2015, cuplurilor clujene care au implinit 50 de ani de casatorie neintrerupta.

11. Proiect de hotarare privind angajamentul de sustinere financiara, in perioada 2017-2022, a participarii municipiului Cluj-Napoca la actiunea Uniunii Europene „Capitala Europeana a Culturii”, pentru anul 2021, in Romania.