Azi 28.03.2017Curs valutar : € = 4.5500 , $ = 4.1870

Sedinte » Sedinta consiliulului local din data de 16 10 2014

1.      Proiect de hotarare privind mandatarea unui consilier local pentru a reprezenta interesele Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca in cadrul Adunarii Generale Extaordinare a Actionarilor, in data de 27.10.2014, ora 14, la sediul profesional al administratorului judiciar A&A. CONSULTANTS IPURL.

2.      Proiect de hotarare privind modificarea Anexei 4 la Hotararea nr. 133/2005 (insusirea inventarului bunurilor care apartin domeniulul public al municipiului Cluj-Napoca), astfel cum a fost modificata si completata prin Hotararea nr. 498/2012.

3.      Proiect de hotarare privind inchirierea, prin licitatie, a unor spatii excedentare disponibile din cadrul unitatilor de invatamant preuniversitar de stat, care detin in administrare bunuri imobile, proprietatea Municipiului Cluj-Napoca.

4.      Proiect de hotarare privind prelungirea termenului de inchiriere a Contractului nr. 201672/2009, avand ca obiect spatiul situat in municipiul Cluj-Napoca, P-ta Mihai Viteazul nr. 25-26, ap. 12.

5.      Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta unifamiliala Dp+P+E+R, str. Dealului nr. 8; beneficiar: Razoare Achim Sorin.

6.      Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire doua case unifamiliale D+P+M, str. Victor Papilian  nr. 14; beneficiar: Stana Teodor Adin.

7.      Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire imobil de locuinte colective cu trei apartamente, str. Borhanciului nr. 12B; beneficiara: Muresan Bianca.

8.      Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire casa unifamiliala D+P+1E, Aleea Toplita nr. 8; beneficiar: Fabian Istvan.

9.      Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta unifamiliala D+P+E, str. Secarei nr. 3A; beneficiari: Tutui Adrian Nicolae si Tutui Dana-Maria.

10.  Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. extindere si etajare casa familiala P+E si schimbare in locuinta colectiva cu Sp+P+E+M, str. Carmen Silva nr. 2; beneficiara: Popa Mirela Ramona.

11.  Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire imobil de locuinte si servicii D+P+6E+Et, Calea Manastur nr. 48; beneficiara: S.C. Enjoy Invest S.R.L.

12.  Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire cabana, str. Liviu Rusu nr. 12; beneficiara: Moise Sofia Victoria.

13.  Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire imobil de locuinte colective cu patru apartamente, P+E, str. Huedinului nr. 7; beneficiara: S.C. Wigstein S.R.L.

14.  Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire imobil de locuinte colective, cu sase apartamente, S+P+2E, str. Buna Ziua nr. 1; beneficiara: Damian Lenuta.

15.  Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D., imobil cu functiuni mixte, str. Ploiesti nr. 9-11; beneficiari: Tise Camelia Veronica, Tise Alin Paunel si SC ITALIA TILES SRL .

16.  Proiect de hotarare privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investitii „Construire Cresa de cartier, str. Donath nr. 238”.

17.  Proiect de hotarare privind aprobarea Protocolului de colaborare in cadrul proiectului demonstrativ „Oportunitati pentru adolescenti” al U.N.I.C.E.F. Romania.

18.  Proiect de hotarare privind repartizarea si numirea reprezentantilorconsiliului local in Consiliul de Administratie al Clubului Scolar Sportiv „Viitorul”, din municipiul Cluj-Napoca.

19.  Proiect de hotarare privind aprobarea liniilor prioritare de subventionare de la bugetul local, in anul 2015, pentru asociatiile si funadatiile romane cu personalitate juridica care infiinteaza si administreaza unitati de asistenta sociala, precum si categoriile de cheltuieli pentru care asociatiile si fundatiile pot solicita subventii de la bugetul local, in baza prevederilor Legii nr. 34/1998 privind acordarea unor subventii asociatiilor si fundatiilor romane cu personalitate juridca care infiinteaza si administreaza unitati de asistenta sociala.

20.  Proiect de hotarare privind plata sumei de 95.520 lei, reprezentand contravaloarea lipsei de folosinta si a sumei de 11.565 lei, reprezentand cheltuieli de judecata, catre Banffy Toma Stefan Adrian, Banffy Adalbert Iosif, Banffy Fruzsina, Clara Bojthe Cristina, Banffy Andras Jozsef.

21.  Informare privind modul de indeplinire a hotararilor consiliului local al municipiului Cluj-Napoca, adoptate in perioada 27 ianuarie – 19 iunie 2014.

22.  Diverse.  22 A    22 B