Azi 22.06.2017Primaria Municipiului Cluj-Napoca emite acorduri de functionare pentru agentii economici in format electronic, onlineCurs valutar : € = 4.5915 , $ = 4.1096

Sedinte » Sedinta consiliulului local din data de 06 11 2012

1. Proiect de hotarare privind aprobarea incheierii unui contract de uzufruct, in vederea punerii in valoare, in interes public, a unei portiuni din platoul cunoscut sub denumirea de „zona Cetatuia”.  ANEXA 1  ANEXA 2

2. Proiect de hotarare privind aprobarea aderarii Municipiului Cluj-Napoca la Asociatia Cluj I.T., aprobarea actului constitutiv si a statutului asociatiei.

3. Proiect de hotarare privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investitii „Lucrari tehnico-edilitare aferente salii de sport, executata de Compania Nationala de Investitii, la Liceul cu Program Sportiv, str. Taberei nr. 3-Arinilor nr. 9”.

4. Proiect de hotarare privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investitii „Extinderea si reabilitarea sistemului de iluminat public, in municipiul Cluj-Napoca – in cartiere, alei, locuri de joaca, parcari. ANEXA

5. Proiect de hotarare privind darea in folosinta gratuita, Asociatiei „Hans Spalinger”, Filiala Cluj-Napoca, a unor spatii situate in municipiul Cluj-Napoca, str. Albac nr. 21.

6. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 303/2012 (insusirea documentatiei pentru dezlipirea si inscrierea in cartea funciara a imobilului situat in municipiul Cluj-Napoca, Parcul Feroviarilor f.n. si aprobarea modificarii Hotararii nr. 192/2002 [atribuirea unui teren]).

7. Proiect de hotarare privind aprobarea numarului de burse si a cuantumului unei burse, pentru elevii din invatamantul preuniversitar de stat, aferente semestrului I al anului scolar 2012-2013.

8. Proiect de hotarare privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investitii „Consolidarea zidurilor de sprijin de pe str. Dragalina nr. 116 si 102, din municipiul Cluj-Napoca”.  Partea II  ANEXA

9. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. – str. Ernest Hemingway, pentru construire locuinte unifamiliale; beneficiari: Hadarau Grigore Dan si asociatii.

10. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. – extindere P.U.Z. platforma Tehnofrig (str. Fabricii de Chibrituri); beneficiara: S.C. GAR Properties S.R.L.

11. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. supraetajare imobil de locuinte colective, la regim de inaltime final D+P+2E+2Er, str. Rasaritului nr. 101; beneficiar: Duca Traian.

12. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta P+2E, Aleea Cisnadie nr. 4; beneficiar: Dragos Ovidiu.

13. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire doua locuinte cuplate cu trei unitati locative, P+M, str. Dinicu Golescu nr. 7-9; beneficiar: Ile Nicusor.

14. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. casa de vacanta, str. Prof. Nicolae Margineanu nr. 54A; beneficiar: Zegrean Daniel Septimiu.

15. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. locuinta unifamiliala D+P+E, str. Colonia Faget nr. 13G; beneficiar: Iovanas Horatiu.

16. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire locuinta familiala S+P+E+etaj retras, str. Bumbesti nr. 7A; beneficiari: Anca Horatiu Marius si Anca Adina.

17. Proiect de hotarare privind aprobarea Regulamentului de organizare si functionare a cimitirelor administrate de catre Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca.

18. Proiect de hotarare privind modificarea Anexei Hotararii nr. 450/2011, astfel cum a fost modificata prin Hotararea nr. 207/2012 (aprobarea structurii scolare de pe raza municipiului Cluj-Napoca a unitatilor de invatamant preuniversitar, pentru anul scolar 2012-2013).

19. Proiect de hotarare privind aprobarea retelei scolare de pe raza municipiului Cluj-Napoca a unitatilor de invatamant particular preuniversitar (cu structurile aferente), pentru anul scolar 2012-2013.

20. Proiect de hotarare privind unele masuri referitoare la organizarea si functionarea aparatului de specialitate al primarului municipiului Cluj-Napoca.

21. Informare privind modul de indeplinire a hotararilor Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca, adoptate in perioada 19 ianuarie-22 iunie 2012.