Azi 30.03.2017 Anunt colectiv privind emiterea unor acte administrative fiscale Curs valutar : € = 4.5446 , $ = 4.2325

Sedinte » Sedinta consiliulului local din data de 8 05 2012

1. Proiect de hotarare privind stabilirea taxelor de pasunat pe anul 2012.
  2. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. case de vacanta D+P+E, zona str. D. D. Rosca est; beneficiari: Fornade Teodora si asociatii.
  3. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire hala metalica si birouri P+E partial, Calea Someseni nr. 34; beneficiara: S.C. HALE VEST S.R.L.
  4. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. extindere si etajare casa de locuit unifamiliala si construire garaj, str. Codrului nr. 34c; beneficiar: Tamas Ioan.
  5. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. locuinta colectiva cu sase apartamente, S+P+E+M, str. Stefan Luchian nr. 36; beneficiar: Patrichi Paul.
  6. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. - str. Fabricii de Chibrituri si a P.U.D. cladire de birouri 2S+P+8E+etaj tehnic, str. Fabricii de Chibrituri nr. 5-11; beneficiara: S.C. ALTAROM SERVICII S.R.L.
  7. Proiect de hotarare privind modificarea si completarea Hotararii nr. 346/2001, asa cum a fost modificata prin Hotararea 542/2001 (Asocierea Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca cu S.C. Dymar Com S.R.L.).  Anexa
  8. Proiect de hotarare privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investitii „iluminat public in municipiul Cluj-Napoca 2012”.
  9. Proiect de hotarare privind modificarea anexei Hotararii nr. 68/2012 (alocarea sumei de 2.175.000 lei de la bugetul local pe anul 2012 pentru efectuarea de reparatii, constructii, achizitionarea de aparatura medicala la spitalele clujene si pentru servicii de medicina dentara ale Universitatii de Medicina si Farmacie „Iuliu Hatieganu”, cu sprijinul Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca).
  10. Proiect de hotarare privind spijinirea asociatiilor de proprietari in vederea reabilitarii termice a blocurilor prin finantarea din fondurile aprobate anual cu aceasta destinatie in bugetele locale, in cuantum de 30% din valoarea prevazuta in devizul general, in conformitate cu prevederile O.U.G. nr. 69/2010.
  11. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 450/2011 (aprobarea structurii scolare de pe raza municipiului Cluj-Napoca a unitatilor de invatamant preuniversitar, pentru anul scolar 2012-2013).
  12. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 80/2012 (aprobarea numarului de burse si a cuantumului unei burse pentru elevii din invatamantul preuniversitar de stat, aferenta semestrului II al anului scolar 2011-2012).
  13. Proiect de hotarare privind suportarea din bugetul local a 50% din contravaloarea abonamentelor pe una sau doua linii, pentru transportul in comun al elevilor cu probleme sociale din cadrul unitatilor de invatamant particular si confesional acreditat.
  14. Proiect de hotarare privind alocarea sumei de 300.000 lei de la bugetul local pe anul 2012, din care 200.000 lei, Insitutului Inimii de Urgenta pentru Boli Cardiovasculare „Niculae Stancioiu”, pentru achizitionarea de aparatura medicala si 100.000 lei, Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Cluj, Clinica Neurologie (Corpul central si Pavilionul I), pentru lucrari de reabilitare si modernizare a clinicii, cu sprijinul Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca.
  15. Proiect de hotarare privind acordarea „diplomei de aur” si a unui premiu in suma neta de cate 1000 lei, din bugetul local pe anul 2012, celor 55 cupluri clujene care au implinit 50 de ani de casatorie neintrerupta conform Hotararii nr. 59/2012.
  16. Proiect de hotarare privind plata sumei de 18.940 EUR, la cursul din ziua platii, Ministerului Ungar al Educatiei si Culturii, pentru restaurarea monumentului „Grup statuar Matei Corvin”.
  17. Proiect de hotarare privind aprobarea situatiilor financiare pe anul 2011 ale regiilor autonome de subordonare locala.
  18. Informare privind solicitarea de acordare a scutirii de la plata majorarilor de intarziere datorate bugetului local de catre Arhiepiscopia Romano-Catolica Alba Iulia.