Azi 30.03.2017 Anunt colectiv privind emiterea unor acte administrative fiscale Curs valutar : € = 4.5446 , $ = 4.2325

Sedinte » Sedinta consiliulului local din data de 29 02 2012

1. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii nr. 238/2008 (constituirea Comisiei pentru validarea mandatelor consilierilor locali aleşi la 1 iunie 2008 în Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca), astfel cum a fost modificată prin Hotărârea nr. 485/2008.

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D. construire case de vacanţă P+E, Colonia Făget nr. 18J; beneficiari: Pop Maria, Pop Florina-Ioana şi Pop Florin-Virgil.

3. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D., construire casă unifamilială P+M, Colonia Făget nr. 6A; beneficiară: Chiş Mihaela Cristina.

4.  Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D., două case familiale S+P+2E, str. Târnavelor nr. 27; beneficiar: Alicu Dorin

5. Proiect de hotărâre privind atribuirea de denumiri unor străzi noi din municipiul Cluj-Napoca.

6. Proiect de hotărâre privind trecerea din domeniul public al municipiului Cluj-Napoca în domeniul privat al acestuia şi demolarea unei părţi din imobilul situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Şt. O. Iosif nr. 1-3.

7. Proiect de hotărâre privind completarea Hotărârii nr. 178/1999 (aprobarea Procesului-verbal nr. 32/1999 al Comisiei de negociere privind vânzarea spaţiilor cu altă destinaţie, construite din fondurile statului, potrivit prevederilor H.G. nr. 505/1998.

8. Proiect de hotărâre privind alocarea sumei de 65.000 lei, de la bugetul local pe anul 2012, pentru sprijinirea activităţii Serviciului Mobil de Urgenţă, Reanimare şi Descarcerare Cluj, constând în acordarea a două mese/zi (prânz şi cină) pentru 10 persoane.

9. Proiect de hotărâre privind alocarea sumei de 1.000.000 lei, de la bugetul local pe anul 2012, Spitalului Clinic Municipal Cluj-Napoca, pentru finanţarea unor cheltuieli de administrare şi funcţionare.

10. Proiect de hotărâre privind aprobarea unor măsuri de funcţionare a Asociaţiei de Dezvoltarea Intercomunitară ECO-METROPOLITAN Cluj.

11. Proiect de hotărâre privind aprobarea unor măsuri referitoare la organizarea şi funcţionarea aparatului de specialitate al primarului municipiului Cluj-Napoca şi ale unor servicii publice din subordinea Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca.

Anexa

12. Informare privind documentaţia „Imobil de birouri şi servicii – Europa Business Center”, str. Constanţa nr. 19-21.