Comunicate-primaria-si-comunitatea | Primaria Municipiului Cluj-Napoca 
Azi 19.01.201824 ianuarie la Cluj-NapocaCurs valutar : € = 4.6614 , $ = 3.7984

inapoiPrinteaza

Comunicat de presa

(14 decembrie 2017)


Ref: Cea de-a noua editie a Galei „10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Sperantele Cetatii” si-a anuntat castigatorii

 

Marti, 13 decembrie 2017, la Casa de Cultura a Studentilor, Primaria municipiului Cluj-Napoca a organizat cea de-a IX-a editie a Galei excelentei „10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Sperantele Cetatii”, un eveniment festiv prin care municipalitatea isi exprima recunostinta pentru efortul pe care acesti tineri l-au depus pentru a excela in activitati educative, culturale si sportive.

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, oferite de unii dintre cei mai talentati clujeni, printre care o amintim pe Katia Carbune, castigatoarea concursului Next Star 2017, pe Mimo poetul, un moment de energie redat prin street dance oferit de compania “Jump in” si trupa de majorete a Casei de Cultura “Deja vu”.

Valoarea cumulata a premiilor oferite in cadrul galei se ridica la peste 34.000 lei in premii valorice sau cadouri.

Partenerii care s-au alaturat si in acest an proiectului sunt: Universitatea Tehnica Cluj-Napoca, Universitatea Babes-Bolyai, NTT Data, Betfair Romania, CSI Romania, Farmec, Napolact, Selgros, Coral Impex, Asociatia Sustinem Valorile, DNWT - Clubul de afaceri German din Transilvania de Nord.

 

Mai jos gasiti lista premiantilor celei de-a IX-a editii a Galei „10 pentru Cluj”:

  • Prichindeii Cetatii

Ferentiu Mara Ioana - Gradinita cu Program Prelungit „Alba ca Zapada”

Miron Raul-Ioan - Gradinita cu Program Prelungit „Aschiuta”

Ivan Cristian - Gradinita cu Program Prelungit „Aschiuta”

Moldovan Cristina Denisa - Gradinita cu Program Prelungit „Aschiuta”

Comiza Oana - Gradinita cu Program Prelungit „Aschiuta”

Sintoma Maya-Sofia - Gradinita cu Program Prelungit „Aschiuta”

Szalai Ivett Szofia - Gradinita cu Program Prelungit „Casuta Povestilor”

Ionita Irina Teodora - Gradinita cu Program Prelungit „Parfum de Tei”

Olaru Ana Cristiana - Gradinita cu Program Prelungit „Alba ca Zapada”

Lazar Octavian - Gradinita cu Program Prelungit „Aschiuta”

Prjeslavshi Ada-Maria - Gradinita cu Program Prelungit „Aschiuta”

Borzasi-Selin Andreea Karla - Gradinita cu program prelungit “Casuta”

Andronic Iris-Maria - Gradinita cu program prelungit “Casuta”

Nechita Vlad Alexandru - Gradinita cu program prelungit “Zana Zorilor”

 

  • Elevul Anului

Iacob Iulia-Daria - Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

Ferentiu Mara Ioana - Gradinita cu Program Prelungit „Alba ca Zapada”

 

  • Profesorul anului

Bogosavliev Vladimir-Alexandru - Colegiul National „George Baritiu”

 

  • Ambasador pentru Cluj

Gornescu Catinas Ryanna Carina Andreea - de la Colegiul National „Emil Racovita”

Caravateanu Radu Matei - de la Scoala Gimnaziala ,,Octavian Goga”

santa-Moldovan Lorena - de la Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”

Muresan Vlad-Alexandru - de la Colegiul National „George Cosbuc”

Dragan Tudor-Andrei - de la Colegiul National „George Cosbuc”

 

  • Arte individual

Maya Cristina Ciobota - de la Liceul de Coregrafie ,,Octavian Stroia”

Kiss Alexander-Theodor - de la Colegiul de Muzica „Sigismund Toduta”

Iacob Iulia-Daria - de la Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

  • Stiinte

Sandea Iancu-Ioan - de la Colegiul National ,,George Cosbuc”

Harambas Diana-Maria - de la Colegiul National ,,Emil Racovita”

Nagy Balázs - de la Liceul Teologic Reformat

 

  • IT

Lauran David-Andrei - de la scoala Gimnaziala ,,Horea”

Horhat Razvan-Catalin - de la Liceul Teoretic “Avram Iancu”

 

  • Mediu

Grupul de 25 elevi - de la scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga”

Ilyés Kinga - Liceul Teoretic “Báthory István”

 

  • Sport individual

Dehelean Matei - de la scoala Gimnaziala ,,Liviu Rebreanu” , CS. Poli Karate

Harabagiu Daria - de la Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”; CS Politehnica Cluj-Napoca, karate

Ratiu George-Adrian - de la Colegiul National „George Cosbuc”

 

  • Inovatie

Racz Miriam - de la scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga”

Grupul elevilor - de la Colegiul Tehnic “Napoca”

 

  • Social

 

Grupul de 25 elevi - de la scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga”

Grupul de 24 elevi - de la scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga”

Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic “Napoca” - Colegiul Tehnic „Napoca

 

  • Arte ansambluri

Trupa de majorete ,,Deja-vu'' - de la Casa de Cultura a Studentilor,

Trupa de majorete ,,Deja-vu'' - de la Casa de Cultura a Studentilor

Corul Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta” - de la Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta”

 

  • Sport de echipa

Echipa de fotbal fete de la Liceul Teoretic ELF

Grupul de 10 sportivi de la CS KWAN Cluj-Napoca, karate

Echipa de volei feminin a Liceului Teoretic “Gheorghe Sincai”

 

 

 

 

 

 

 

 


 
English Magyar Deutsch Français

Plati online Concurs Foto Ajutoare de incalzire Tineri cercetatori Ajutoare de stat si minimis Stare civila Voluntariat Live webcam
 
Bine aţi venit în Cluj-Napoca