Comunicate-primaria-si-comunitatea | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 18.12.2017Curs valutar : € = 4.6346 , $ = 3.9285

Municipiul Cluj-Napoca a castigat titlul de “Oras European al Sportului 2018”!

In cadrul unei ceremonii desfasurate la Parlamentul European din Bruxelles, municipiul Cluj-Napoca a primit titlul “European City of Sport 2018”.
“Acest titlu castigat azi reprezinta o recunoastere europeana a viziunii si eforturilor comunitatii noastre in sustinerea investitiilor in domeniul infrastructurii sportive, a politicilor publice de promovare a sportului de masa si a recunoasterii evenimentelor sportive de nivel national si european organizate in orasul nostru.
Alaturi de titlul de Capitala Europeana a Tineretului castigat in anul 2015, acest nou titlu va contribui si mai mult la cresterea vizibilitatii orasului nostru in plan international, la includerea Clujului in reteaua europeana a oraselor care promoveaza politici aplicate in domeniul sportului precum si la continuarea promovarii politicilor din domeniul sportului in orasul nostru”, a declarat primarul Emil Boc.

6 decembrie 2017