Comunicate-primaria-si-comunitatea | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 24.10.2017Verificarea magazinelor cu profil alimentarCurs valutar : € = 4.5988 , $ = 3.9154

Pasarela peste Somes a fost redata circulatiei

Pasarela pietonala de pe raul Somesul Mic, care face legatura intre cartierele Grigorescu si Plopilor, din apropierea parcului ”Iuliu Hatieganu”, este accesibila circulatiei.

Lucrarile la partea de suprastructura au fost finalizate vineri, 21 iulie 2017, iar pasarela a fost redata circulatiei. Pasarela a fost inchisa pietonilor, in vederea reabilitarii, in urma cu o luna (in data de 21 iunie 2017).

In prezent, se lucreaza la partea de infrastructura. Se executa lucrari de inlaturare a tablei striate erodate si corodate, acolo unde e cazul, se va face verificarea starii de coroziune a profilelor si a imbinarilor si sunt inlocuite elementele degradate.

Lucrarile realizate de S.C. DIFERIT S.A. sunt in valoare de 432.692,48 lei si au ca termen de finalizare luna octombrie 2017.