Comunicate-primaria-si-comunitatea | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 23.06.2017Curs valutar : € = 4.5915 , $ = 4.1096

Un nou club al pensionarilor deschis la Cinema Dacia din Manastur

Joi, 20 aprilie 2017, s-a deschis Clubul Pensionarilor ”Dacia”, in incinta Cinematografului din cartierul Manastur, str. Bucegi nr. 11.

Municipalitatea clujeana ofera persoanelor varstnice, prin intermediul celor 9 cluburi din oras, oportunitatea de a socializa si de a petrece timpul liber intr-un cadru placut, oferind totodata servicii precum: consiliere si informare, activitati culturale (mese rotunde, intalniri tematice, participare la evenimente si spectacole, expozitii), excursii si drumetii.

Clubul Pensionarilor ”Dacia” are o capacitate de 38 de locuri si se adauga celorlalte 8 cluburi destinate persoanelor varstnice, infiintate de Primaria Cluj-Napoca in municipiu:

- Clubul Pensionarilor Zorilor, str. Loius Pasteur nr. 77;

- Clubul Pensionarilor Horea, str. Horea nr. 108;

- Clubul Pensionarilor Manaştur, str. Arinilor nr. 11;

- Clubul Pensionarilor Gheorgheni, aleea Detunata fn;

- Clubul Pensionarilor B-dul 21 Decembrie 1989 nr. 108;

- Clubul Pensionarilor Someşeni, str. Traian Vuia nr. 41;

- Clubul Pensionarilor Grigorescu, str. Miraslau nr. 4;

- Clubul Pensionarilor Cinema Marasti, str. Aurel Vlaicu nr. 3A.

Activitatea acestor cluburi este coordonata de cele doua Centre de zi pentru varstnici din municipiul Cluj-Napoca (str. st. O. Iosif nr.1 si din str. Decebal, nr. 21).