Comunicate-primaria-si-comunitatea | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 20.08.2017Curs valutar : € = 4.5883 , $ = 3.9066

Comunicat de presa

(18 aprilie 2017)

Re: Oferta speciala pentru suporterii sportului de inalta performanta

In perioada 19 – 23 aprilie 2017, la Cluj-Napoca se organizeaza pentru prima data Campionatele Europene de Gimnastica.
Pentru zilele de 19 si 20 aprilie, cand sunt programate etapele de calificare in cadrul Campionatelor Europene de Gimnastica, Primaria Cluj-Napoca si Federatia Romana de Gimnastica vin cu o oferta  speciala dedicata tuturor iubitorilor de gimnastica!

BILETUL DE INTRARE LA CALIFICARI ARE PRETUL SPECIAL DE 10 LEI.

Oferta speciala se adreseaza copiilor, studentilor si seniorilor si este valabila in limita locurilor disponibile.

Biletele pot fi achizitionate prin myticket.ro, polivalentacluj.ro, de la casele de bilete ale Salii Polivalente Cluj-Napoca si din magazinele Diverta.

Orice suporter adevarat se cunoaste din calificari! Este momentul in care se filtreaza valorile, este momentul in care fiecare gimnast si gimnasta incearca sa dea ce este mai bun pentru a ajunge printre cei foarte buni. De aceea, toti cei 274 de participanti din 37 de tari au nevoie de sprijinul publicului inca de la primul start.

”Acest campionat european este un moment istoric pentru Romania si in special pentru Cluj-Napoca. Avem acum ocazia unica de a urmari performanta gimnastelor noastre in inima Transilvaniei, aici, la Cluj. Mai mult decat atat, putem fi alaturi de sportivii Romaniei inca din etapele de calificare, care sunt unele dintre cele mai dificile, dar si spectaculoase momente din campionat. Va invit asadar sa fiti prezenti in numar cat mai mare la Sala Polivalenta, din prima zi a competitiei - miercuri, 19 aprilie!”, a declarat primarul Emil Boc.