Comunicate-informatii-utilitare | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 19.08.2017Curs valutar : € = 4.5883 , $ = 3.9066

ANUNT

(24 iulie 2017)

Pentru desfasurarea in conditii de siguranta a operatiunii de indepartare a logisticii necesare concertului trupei Depeche Mode, pana marti, 25 iulie 2017, va fi restrictionata secvential si partial circulatia rutiera (in cazul in care situatia o impune) pe Splaiul Independentei, de la podul Garibaldi pana la intersectia cu strada George Cosbuc.

Incepand de marti, 25 iulie 2017, au fost instituite urmatoarele restrictii de circulatie, cu ocazia organizarii Festivalului Untold:

• restrictionarea secventiala si partiala a circulatiei rutiere (in cazul in care situatia o impune) pe Splaiul Independentei, de la podul Garibaldi pana la intersectia cu strada George Cosbuc din data de 25 iulie a.c. Ora 00:00, pana in 1 august ora 00:00 a.c. si din 8 august ora 04:30 pana in 9 august ora 04:30 (cu exceptia Tramvaielor CTP, in datele de 27, 28 29, 30, 31, iulie si 8 august);

• inchiderea circulatiei rutiere pe Aleea Stadion, din data de 29 iulie a.c., ora 00.00, pana in data de 9 august a.c., ora 23.00;

• restrictionarea circulatiei rutiere pe strada George Cosbuc, de la Splaiul Independentei pana la intersectia cu strada Cardinal Iuliu Hossu, din data de 1 august a.c., ora 00.00, pana in data de 8 august a.c., ora 04.30;

• inchiderea circulatiei rutiere pe Splaiul Independentei de la podul Garibaldi pana la intersectia cu Pod Napoca, din data de 1 august a.c., ora 00.00, pana in data de 8 august a.c., ora 04.30;

• din 1 august a.c., ora 00.00, pana in 7 august a.c., ora 20.00, pentru siguranta participantilor si buna desfasurare a manifestarii, se restrictioneaza accesului pietonilor in zona Salii Polivalente, a stadionului Cluj Arena si in Parcul Central „Simion Barnutiu”, extremitatile restrictionarii accesului, fiind str. Uzinei Electrice, Aleea Stadion, str. George Cosbuc, de la intersectie cu str. Cardinal Iuliu Hossu, pana la intersectia cu Splaiul Independentei, str. Cardinal Iuliu Hossu, Splaiul Independentei, de la Pod Garibaldi pana la Pod Napoca (cu permiterea accesului la restaurantul „Fragment”), str. Cismigiu si str. Arany Janos de la numarul 17, pana la numarul 21.

Primaria Cluj-Napoca anunta ca sambata, 5 august 2017, nu va avea loc piata volanta de pe platoul Salii Sporturilor „Horia Demian”, avand in vedere faptul ca in aceasta perioada se desfasoara Festivalul Untold. Piata volanta de la Sala Sporturilor va fi redeschisa in ziua de sambata, 12 august 2017.

Biroul Mass-media

Primaria Cluj-Napoca