Comunicate-informatii-utilitare | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 24.10.2017Verificarea magazinelor cu profil alimentarCurs valutar : € = 4.5988 , $ = 3.9154

Comunicat

20 iulie 2017

Ref. Noi zone cu acces Wi-Fi sunt disponibile pentru clujeni si turisti

Primaria municipiului Cluj-Napoca a extins sistemul de internet wireless (Wi-Fi) gratuit in mai multe zone din oras. Clujenii sau turistii se pot loga de acum gratuit la internet in alte 6 locuri publice din municipiu:

- Piata Garii (zona statiei de biciclete Cluj Bike);
- Piata stefan cel Mare (parcul din zona Operei Romane);
- intersectia G. Baritiu – Splaiul Independentei (zona Operei Maghiare);
- Piata Mihai Viteazu – intersectie cu strada Horea;
- Piata Mihai Viteazu – zona halei agroalimentare;
- Baza sportiva Gheorgheni (zona intrarii);

Acestea au fost puse in functiune treptat pe parcursul ultimelor saptamani. In fiecare dintre zone se pot loga simultan pana la 250 de utilizatori.

In cazul in care va exista interes crescut pentru folosirea acestor noi puncte de acces la internet, se va putea suplimenta numarul maxim de utilizatori pe fiecare in parte.

Pentru perioada urmatoare, Primaria Cluj-Napoca vizeaza extinderea retelei de internet wireless gratuit si in alte zone din cartierele orasului.

In acest moment, WI-Fi gratuit pus la dispozitie de Primaria Cluj-Napoca, mai este disponibil in Piata Unirii, pe Bulevardul Eroilor si in Parcul Central Simion Barnutiu.