Comunicate-informatii-utilitare | Primaria Municipiului Cluj-Napoca

Comunicat de presa

(3 martie 2017)

Ref: Curatenia de primavara incepe din cartierele Grigorescu si Gheorgheni

Primaria Cluj-Napoca a demarat astazi o ampla actiune de curatenie in tot orasul. Din aceasta dimineata si pana duminica seara cei doi operatori de salubritate, SC Rosal S.A. si S.C. Brantner Servicii Ecologice S.A., se vor ocupa, cu precadere, de salubrizarea cartierelor Grigorescu si Gheorgheni.

Operatiunile efectuate sunt urmatoarele: maturat manual si mecanizat si spalat pe toate strazile si aleile din cele doua cartiere.

Primaria Cluj-Napoca le recomanda clujenilor sa sprijine aceasta actiune. Saptamana viitoare, cei doi operatori de salubrizare stradala vor actiona si in alte zone din oras, avand in vedere temperaturile pozitive inregistrate din aceasta perioada, care permit efectuarea acestor operatiuni de curatenie.