Comunicate | Primaria Municipiului Cluj-Napoca

ANUNT

(29 noiembrie 2017)

Ref: Noi reglementari de circulatie

Primaria municipiului Cluj-Napoca anunta inversarea sensurilor unice de circulatie pe aleile Baisoara si Scarisoara din cartierul Gheorgheni.

Astfel, pe aleea Baisoara se va circula dinspre parkingul Baisoara inspre aleea Baita, iar pe aleea Scarisoara se va circula dinspre aleea Baisoara inspre str. Liviu Rebreanu.

Noile reglementari de circulatie sunt semnalizate prin indicatoare rutiere.

Rugam conducatorii auto sa circule cu atentie in zona sa sa respecte noile reglementari de circulatie instituite.

Aceasta masura a fost adoptata in Comisia Municipala de Sistematizare a Circulatiei si are ca ca scop principal fluidizarea circulatiei rutiere in zona.