Comunicate | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 17.12.2017Curs valutar : € = 4.6346 , $ = 3.9285

Comunicat de presa

(16 iunie 2017)

Ref: Incepe consolidarea pasarelei pietonale din apropierea Parcului ”Iuliu Hatieganu”

Pasarela pietonala de pe raul Somesul Mic, care face legatura intre cartierele Grigorescu si Plopilor, din apropierea parcului ”Iuliu Hatieganu”, va fi inchisa incepand de miercuri, 21 iunie 2017. Aceasta va fi consolidata, in vederea punerii in siguranta a pietonilor.

Vor fi realizate lucrari de inlaturare a tablei striate erodate si corodate, acolo unde e cazul, se va face verificarea starii de coroziune a profilelor si a imbinarilor si vor fi inlocuite elementele degradate.

Primaria le recomanda cetatenilor sa foloseasca ca alternativa de circulatie Podul Garibaldi.

Lucrarile realizate de S.C. DIFERIT S.A. sunt in valoare de 432.692,48 lei si vor dura 4 luni.