Comunicate | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 27.04.2017Curs valutar : € = 4.5355 , $ = 4.1620

Comunicat de presa

(3 martie 2017)

Re: Cluj Parking - aplicatia Primariei pentru locurile de parcare din centrul Clujului

Primaria Cluj-Napoca pune la dispozitia cetatenilor municipiului o aplicatie care monitorizeaza locurile de parcare disponibile in cele 6 parcari cu bariera din municipiu. Numarul total de locuri de parcare care se regasesc in aplicatie este de 1.309.

Parcarile monitorizate prin aplicatia Cluj Parking sunt:

• parking Motilor (public) - 382 de locuri de parcare

• parcarea din Piata Unirii (publica) - 103 de locuri de locuri de parcare

• parcarea din Piata Mihai Viteazu (publica) - 74 de locuri de parcare

• parcarea din Piata Cipariu (publica)- 100 de locuri de parcare

• parking Sala Polivalenta (public) - 440 de locuri de parcare

• parking Multiplex Leul (privat) - 210 de locuri de parcare

Pe langa gradul de ocupare al parcarilor cu bariera, aplicatia Primariei arata tendintele din ultimele 5 minute - numarul de masini care au intrat si numarul de masini care au iesit - din cele 6 parcari/parking-uri din zona centrala si semicentrala a municipiului Cluj-Napoca.

Aplicatia este realizata de Primaria Cluj-Napoca in parteneriat cu Arobs Software, cu sprijinul ARIES Transilvania. Cluj Parking este disponibila pentru toti cei care utilizeaza dispozitive mobile cu Android si iOS.