Comunicate | Primaria Municipiului Cluj-Napoca
Azi 26.09.2017Curs valutar : € = 4.5990 , $ = 3.8912

Parcari cu plata la Baza Sportiva Gheorgheni

Incepand din 16 februarie 2017, se percepe taxa pentru stationarea in incinta Bazei Sportive Gheorgheni. Este vorba despre cele 96 de locuri de parcare. Tariful este de 2 lei/ora, conform zonei tarifare 2, aprobate prin HCL 649/2016. Plata se efectueaza la casa automata din incinta parcarii cu bancnote de 10 lei, 5 lei si1 leu, monede de 50 de bani, card bancar - Visa, Mastercard, cu 2 posibilitati: cu tastare PIN si contactless. Programul parcarii este non-stop.

Mod utilizare parcare (la fel ca si la Parkingul de la Primarie): la intrare utilizatorul solicita un tichet, pe care e inserata ora intrarii. Inainte de parasirea parcarii, utilizatorul efectueaza plata in baza aceluiasi tichet (bancnote, monede sau card bancar). Echipamentul elibereaza o chitanta cu cod de bare , care va fi utilizata la iesire, prin apropierea ei de cititorul montat la iesire. Exista un numar de telefon afisat pentru semnalarea eventualelor probleme – 0733/410992.